سخنان گهربار حضرت امام رضا علیه السلام در مورد رعایت نکات بهداشتی و حفظ سلامتی بدن - عشق هشتمین
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

1. کسی که نمی­خواهد معده­ اش آزار و آسیب ببیند، موقع غذا خوردن آب ننوشد. کسانی که هنگام غذا خوردن آب مینوشند،‌ دستگاه هاضمه را از ابتدای کار،‌ از کار باز می­دارند. این افراد به عارضه ضعف دستگاه گوارشی مبتلا خواهند شد؛‌ زیرا نوشیدن آب در اول غذا،‌ معده را از هم باز می کند و عارضه گشادی معده می آورد.

2. آنان که می خواهند از بیماری بواسیر و رنج روده­ای و درد قسمت پشت بدن در امان باشند،‌ هر شب ده دانه خرمای برشته شده را با روغن گاو بخورند.

3. کسی که نمی­خواهد از درد مثانه بنالد،‌ حتی نباید یک لحظه هم ادرارش را نگاه دارد، اگر چه بر پشت اسبی سوار شده باشد.

 

 

4. کسانی که به ضعف حافظه دچارند،‌ بهتر است همه روزه هفت مثقال کشمش سیاه ناشتا بخورند و نیز سه تکه زنجبیل که در عسل خوابانده اند (زنجبیل پرورده) با کمی خردل ضمن غذای روزانه خود بخورند. برای تقویت نیروی فکری خوبست که همه روزه سه دانه هلیله با نبات کوبیده بخورند.

5. از افراط در خوردن تخم مرغ بپرهیزید زیرا این افراط کبد را از عمل منظم باز می­دارد و در سر و معده بادهای زیان بخشی بوجود می آورد.

6. هر کس می­خواهد در فصل زمستان از بیماری سرماخوردگی در امان بماند،‌ همه روزه سه قاشق عسل بخورد. آن دسته از عسل ها که وقتی جلوی بینی می گیرید، بوی تندش شما را به عطسه وا می­دارد یا عسلی که آدم را دچار بی­حالی و سستی می­کند و آن عسلی که زبان آدم را می­سوزاند، عسل­های خوبی نیستند.
7. در فصل زمستان گل نرگس ببویید، بوییدن این گل را به طور دائم انجام دهید تا از شرّ سرما خوردگی در امان بمانید. همچنین استشمام سیاه دانه آدمی را از سرما خوردگی ایمن می دارد.

8. برای جلوگیری از گرما زدگی در روزهای تابستان، ضمن پرهیز از آفتاب خوردن، روزی یک عدد خیار فایده فراوانی دارد.

9. کسانی که می­خواهند از سردرد و باد شکم در امان باشند، ماهی تازه بخورند. این کار را هم در فصل زمستان و هم در تابستان انجام دهند؛ زیرا ماهی تازه برای پیشگیری از این گونه دردها بسیار سودمند است.

10. آنان که می­خواهند همیشه با نشاط باشند،‌ تا می­توانند از شام بکاهند و شب­ها سبکبار به رختخواب بروند.

11. کسانی که نمی­خواهند گوش­هایشان سست و فرو آویخته باشد یا اینکه از افتادن و بزرگ شدن لوزه های خود بیمناک هستند، بهتر است هر وقت که شیرینی می­خورند­، به دنبالش اندکی سرکه غرغره کنند.

12. کسانی که می­خواهند از ابتلا به مرض یرقان در امان بمانند، در فصل تابستان به اتاق­های در بسته و دم کرده و بدون تهویه وارد نشوند و همچنین در فصل زمستان یکباره از اتاق گرم به هوای سرد نروند، بلکه صبر کنند تا بدن­شان با هوای مأنوس شود.

13.آنان که از بادهای دردناک و شدید در بدن خود می ترسند،‌ هفته ای یکبار سیر بخورند.

14. آنان که به دندان خود علاقه مند هستند قبل از خوردن شیرینی، کمی نان بخورند؛ زیرا خرده های نان میان دندان ها را پر می کند و نمی­گذارد مواد شیرین به آن ها آسیب برساند.

15. آنان که می خواهند غذایشان زود هضم شود و دستگاه هاضمه شان کار خود را به آسانی انجام دهد، هر وقت که می خواهند با شکم سیر به رختخواب بروند، به پهلوی راست بخوابند و پس از مدتی به پهلوی چپ بغلتند تا به خواب راحت فرو روند.


تاریخ : جمعه 22 اسفند 1393 | 10:25 ب.ظ | چاپ | نویسنده: خادم الرضا | نظرات (1) (0 لایک)
.: Weblog Themes By SlideTheme :.
?

  • فوتبال مقاله ای